Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Neden Önemlidir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu genel olarak dijital dünyada SEO olarak bilinmektedir. Firmamız GLOO Agency sunduğu SEO hizmeti ile web sayfalarının arama motorlarında ön sıralarda olmasını sağlayarak tanınırlığı ve satışları arttırır, web sayfasının amacına ulaşmasına destek olur.  Arama motorlarının internet kullanıcılarının satın alma tercihleri üzerindeki etkisi yadsınamaz derecede yüksektir. Bu kapsamda arama motorlarında ön sıralarda yer almanın önemi çok büyüktür. Hazırlanan web sayfasının amaçları doğrultusunda uzman kişiler tarafından kurgulanacak arama motoru optimizasyonu hizmeti bir tercihin ötesinde bir zorunluluk olmaya başlamıştır.

Arama motoru optimizasyonu yeni nesil dijital pazarlama tekniği olarak kabul edilmektedir. Bu pazarlama tekniği farklı değişkenleri hesaplayarak web sitenizin arama motorlarında üst sayfalarda ve üst sıralarda yer almasını sağlamak üzere kullanılmaktadır. Firmamızca sunulan SEO desteği sadece Google’u kapsamamaktadır. Yandex ve Bing gibi Google’dan sonra en çok kullanılan arama motorları başta olmak üzere birçok arama motorunda ön sıralarda yer alınmasını sağlamayı hedeflemektedir. Sayfanın prestijli, doygun içerikli ve hızlı olduğunun işareti ön sıralarda yer almaktır. Ön sıralarda yer alan sayfalar kullanıcılara bu olumlu mesajları aktardığından yapılan SEO çalışmalarının web sayfalarına faydası oldukça fazladır.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Yapılmaktadır?

seo nedir

Bu sistem yüklü reklam bütçeleri olmadan web sayfasının üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır. Üst sıralarda yer almak milyonlarca potansiyel kullanıcıya ulaşma fırsatı demektir. Kullanılan anahtar kelimeler web sayfasının kolay bulunmasına yardımcı olarak, web sayfasından gelir elde etmesine katkı sağlamaktadır.

GLOO Agency olarak Arama Motoru Optimizasyonu Kapsamında Sunduğumuz Hizmetler Nelerdir?

GLOO Agency olarak Arama Motoru Optimizasyonu Kapsamında Sunduğumuz Hizmetler Nelerdir?

 • Web sayfasınız Google tavsiyeleri kapsamında analiz edilerek mevcut hatalar ve eksikler tespit edilir. Bu işlemle SEO yatırımından üst düzeyde yarar sağlanması amaçlanmaktadır.
 • Web sayfası incelenerek varsa teknik aksaklıklar tespit edilmekte ve onay verilmesi durumunda tarafımızca düzenlenmektedir. Teknik analiz yapılırken firmamızca muhakkak kontrol edilen alanlar;
  1. Web sitesinde yer alan indeksleme çalışmalarında hata var mı?
  2. Web sitesi güncel teknolojilere ayak uydurabiliyor mu?
  3. Web sitesinin arama motorlarına verilmesi gereken izinler verilmiş mi?
  4. Web sitesinin UI ve UX uygunluğu var mı?
  5. Web sitesi üzerinden eksik ve hatalı linkler yer alıyor mu?
  6. Web sitesi için alınan backlink siteleri yeterli faydayı sağlıyor mu?
 • Web sayfanız incelenerek mevcut olan Google cezaları tespit edilmekte ve bu cezalar temizlenmektedir.
 • Web sayfasının hızlı arama motorlarının sayfanızı değerli olarak nitelendirmesi için yeterli olup olmadığı kontrol edilmektedir.
 • Rakiplerin önünde yer alabilmek için etkili bir rakip analizi yapılması çok önemlidir. Bu kapsamda rakip analizleri incelikle yapılmaktadır.
 • Tercih edilmeyi çok etkileyen sayfa başlıkları ve meta etiketler doğru olarak hazırlanmaktadır. Çünkü arama motorları sayfaların nelere yer verdiğini ve neleri kapsadığına sayfa başlıkları ve meta etiketleri analiz ederek ulaşmaktadır. Sayfanın bulunabilmesini sağlayan doğru eşleşmeler yapılmaktadır.
 • Web sayfalarının yapıları incelenerek iç bağlantılar kontrol edilmektedir. Yapılar kapsamında menü ve kategorilere odaklanılmakta ve sayfanın kullanıcı dostu olması sağlanmaktadır.
 • İçerik analizleri detaylı olarak yapılarak, zengin, yeterli ve anlaşılır bir web sayfasının oluşması sağlanmaktadır. İçerik sayfanın kendini tanıtmasındaki en önemli gücüdür.
 • Web sayfanızın gereksiz ya da zararlı bağlantılara maruz kalmaması, mobil uygulama sorunları, kapsam kaynaklı hatalar, site haritalarının tanım işlemlerinin sağlanması Search Console kullanımı ile yönetilmektedir.
 • İhtiyaçlara uygun olarak yeni araç ve modüllerin yaratılması süreci yönetilmektedir. Sayfayı daha kullanıcı dostu haline getiren bu işlem kullanıcılar ile etkileşimi artırarak yüksek fayda sağlamaktadır. Mesajlaşma butonu, filtreler, faydalı linkler, hesaplama araçları vb. modüller hazırlanabilmektedir.
 • Yeni kural ve yapıların takip edilmesi ve entegrasyon çalışmaları yapılmaktadır. Arama motorları tarafından gerçekleştirilen yazılım altyapı güncellemeleri takip edilerek web sayfalarının yeni kriterlere uygun hale gelmesi sağlanmaktadır.
 • Sosyal medya ve blog içerikleri oluşturulmakta ve düzenli olarak paylaşım yapılması sağlanmaktadır.
 • Faydalı banklink kanalları sağlanmaktadır.
 • Web sayfalarını destekleyen ve kullanıcıyı harekete geçiren reklam çalışmaları yapılmaktadır.

Dijitalleşen dünyada uzun süre var olmak isteyen herkesin SEO çalışmalarına önem vermesi çok önemlidir. Aksi durumda ne kadar iyi olduğunuzu hedef kitlenize duyurmanız imkânsız olacaktır. Firmamız web sayfalarınız için en uygun SEO çalışmalarını belirleyerek ustalıkla yerine getirmektedir.